QA Engineer Exemplu și șablon de CV
Exemplu gratuit de CV QA Engineer exemplu de CV cu format prietenos ATS, compatibil Google Docs, date salariale și anunțuri de joburi reale. Pe baza a 783 anunțuri active.
Salary Range (USD/year)
Based on 264 jobs with disclosed salaries
Joburi QA Engineer disponibile acum
QA Engineer
QA Engineer
QA Engineer
QA Engineer
QA Engineer II
Functional QA Engineer
Senior QA Engineer
Senior QA Engineer
Lead QA Engineer
Senior QA Engineer
Senior QA Engineer
Senior QA Engineer
Întrebări frecvente
Care este salariul mediu pentru un QA Engineer?
Salariul median pentru un QA Engineer este $137,849 pe an (USD). Intervalul se întinde de obicei de la $120,072 (percentila 25) la $167,438 (percentila 75), pe baza a 264 anunțuri de joburi cu salarii declarate.
Cum îmi adaptez CV-ul de QA Engineer CV pentru ATS?
Folosește cuvintele cheie din descrierea jobului în secțiunile de competențe și experiență. ATS (Applicant Tracking Systems) caută potriviri exacte. Include atât termenii scriși complet, cât și abrevierile. Evită imaginile, anteturile/subsolurile și tabelele pe care ATS nu le poate interpreta.
Pot folosi acest șablon de QA Engineer CV în Google Docs?
Da. Acest șablon de QA Engineer CV folosește un layout curat, cu o singură coloană, complet compatibil cu Google Docs. Creează-l în editorul online CareerPair, apoi copiază conținutul în Google Docs sau exportă ca PDF. Formatarea rămâne intactă în Google Docs, Microsoft Word și PDF, menținând compatibilitatea ATS.
Ce nivel de experiență necesită majoritatea joburilor de QA Engineer?
Cel mai comun nivel de experiență pentru pozițiile de QA Engineer este senior, reprezentând 46% din anunțuri. Alte niveluri includ mid and junior.
Există joburi remote de QA Engineer disponibile?
Da. 25% din pozițiile de QA Engineer sunt listate ca remote, pe baza a 783 anunțuri de joburi curente.